Yazın Sokak Modası

Yazın sokak modası

Yazın Sokak Modasında Dikkat Çekenler

Yazın sokak modası

 

Yaz aylarına özel olarak da sokak modasından yola çıkabilirsiniz. Daha çok salaş olarak tabir edilen kıyafetlerin seçilmesi söz konusudur. Yazın dar kıyafetlerin çok fazla ilgi görmediğini göreceksiniz. Bunaltıcı sıcaklardan dolayı kişilerin daha hafif ve bol kıyafetler seçtiği biliniyor. Naylon kumaşlardan kaçınmalı ve hafif kumaşlara yer vermelisiniz. Sokakta tarz olmak istiyorsanız da ince atletleri kullanabilirsiniz. Renk renk sunulan atletler sporcu görünümlerine yer veriyor. Altına ise hoş kot pantolonlar giyerek tamamlayabilirsiniz. Ayakkabı seçimlerinizi de açık renklerden yana kullanmalısınız. Burada kullanacağınız takı üzerinden de yola çıkabilirsiniz. Takıların ve ayakkabıların uyumlu olması göz yormayan bir sokak stiline yer vermenizi sağlayacaktır.

İş Hayatı İçin Rahat Kombinler

 Sokak moda tasarımı dışında iş hayatında da rahat ve şık bir görünüme kavuşmak isteyebilirsiniz. Yaz aylarında hem iş hayatına hem de sokağa uygun olarak kombin oluşturabilirsiniz. Bunun için de seçimlerin çok açık renklerden olmaması gerekecektir. Öyle ki çalıştığınız yerde açık renkli kıyafetlerden dolayı sorun yaşayabilirsiniz. Dar etekleri yazın tercih edebilirsiniz. Bu eteklerin altına hoş babetler ile kombin yapabilirsiniz. Üzerine de kısa kollu ya da yarım kol beyaz gömlekler giyebilirsiniz. Bu kombin arkadaşlarınızla görüştüğünüz zamanlarla da kullanılabilir. Yani sokağa da uygun olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. İş hayatında topuklular ile de tarz olabilirsiniz. Ancak sokak için daha çok topuksuz ayakkabılar seçmelisiniz.

Kışın Sokak Modası Nasıl?

 Kışın seçimlerin daha kalın ve koyu renk kumaşlar üzerinden yapıldığı biliniyor. Sokak için de yine bol kesimlerden oluşan kombinler dikkat çekiyor. Özellikle son zamanlarda metal detayların bir hayli moda olduğu biliniyor. Bot ya da çizmelerin üzerinde metal detaylar ile karşı karşıya kalacaksınız. Siyahın dışında kahve tonlarına da ağırlık veriliyor. Acı kahvelerden kalın ve geniş çantaların da tasarım olduğu açıktır. Kombin yapmak adına yine kahve tonlarından botlar seçebilirsiniz. Boğazlı beyaz kazaklar ve altına dar pantolonlar ile şıklığı yakalayabilirsiniz. Sokak modasının kış aylarına özel olarak bu şekilde sunumu yapılıyor. Buradan kalın şalları ve ponponlu şapkaları da eklemek gerekiyor. Modaya uygun olarak kış aksesuarlarına da yer verebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın