GAZİANTEP’ TE MODA GÜNLERİ BAŞLIYOR!

Shop and Life Alışveriş Moda ve Yaşam dergisince bu sene ilk defa düzenlenecek olan Türkiye’nin en büyük ikinci moda haftası Gaziantep ili Fashion Week 3 ile 9 Haziran 2012 tarihleri arasında başlıyor.

Gaziantep ilini bölgede bir moda ve alışveriş merkezi haline getirmeyi hedefleyen Gaziantep Fashion Week projesi için sektörün önde gelen isimleri, kamu ve sivil toplum kuruluşları, ilgili dernekler, restoran ve turizm markalarının sahipleri, üyeleri ve müdürleri bir araya geldi.

Moda, alışveriş ve eğlenceyi bir arada gerçekleştirecek olan Gaziantep Fashion Week’te dolu dolu etkinlikler yer alacak.

Şehre yeni bir prestij katacak olan moda haftasında 7 gün 7 gece alışveriş festivalinden, defilelere, oto lansmanlarından, sergi ve kokteyllere, Türkiye ve dünya starlarının konserlerinden, maskeli balo organizasyonlarına kadar birçok etkinlik Gaziantepliler ve dünyadan misafirler ile buluşacak.

7 gün 7 gece alışveriş festivali ve dev konserler

Fashion Week, Gaziantepliler, komşu iller ve ülkeler başta olmak üzere bu yıl yüzbinleri kucaklamaya hazırlanıyor.

7 gün sürecek olan Gaziantep Fashion Week kent ekonomisine de ciddi derecede katkı sağlayacak.

Hafta süresince Gaziantep’in onlarca noktasında sergiler, paneller ve ünlü isimler ile söyleşiler gerçekleşecek. Ayrıca başta Gazi Muhtar Paşa Çarşısı olmak üzere alışveriş amaçlı bölgelerde 7 gün boyunca gece 02:00’ye kadar alışveriş festivali organize edilecek.

Sokak şenlikleri, konserler, gösteriler, müzik etkinlikleri, partiler, yarışmalar, moda gösterileri, yurtdışından gelecek olan özel grupların şovları ve defileler ile birbirinden renkli görüntülere sahne olacak olan Gaziantep, bölgesinin tek cazibe merkezi olacak.

Gaziantep’i dünya moda organizasyonu merkezlerinden biri haline getirmeyi amaçlayan hafta kapsamında; yabancı turistler, Gaziantep’te indirim sezonunun dışında bir dönemde büyük avantajlarla alışveriş yapabilecek.

Dev açılış galası

Gaziantep Fashion Week, 3 Haziran 2012’de Bayazhan’daki muhteşem gala ile başlayacak. Galada ünlü mankenler eşliğinde mücevher ve gelinlik defilesi yapılacak.

Ünlü marka ve tasarımcıların 2012-2013 kreasyonları sergilenecek. Özellikle evlilik düşünen genç kızların ilgi odağı haline gelecek olan defileler, ulusal ve uluslararası basın temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşecek.

Haftanın 2. gününde Gaziantep Otomobil Sporları Kulübü Derneği işbirliğinde dünyaca ünlü otomobil markalarının spor modellerinin sergileneceği Autosport Fashion’da Gaziantepliler ile buluşacak. Ayrıca bu araçlar hafta boyunca Gazi Muhtar Paşa Çarşısı’nda belli noktalarda sergilenecek.

Zeugma’da ilk kez ünlüler defilesi

Moda Haftası’nın sonunda 8-9 Haziran 2012’de Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğinde dünyanın en büyük mozaik müzesi Zeugma’da ilk kez Ünlü Tasarımcılar Defilesi’nin yapılması hedefleniyor.

Defile karma konseptli yapılacak ve bin 500 kişilik basın mensubu ve alıcılardan oluşan seçkin konuk grubuna hitap edecek.

Bir Cevap Yazın